Pandemi krizinin ortasında web sitelerinden bahsetmenin yersiz olduğunu düşünebilirsiniz ama hayat devam ediyor ve dijital dünya her an büyüyor.  Firmaların pazarlama bütçelerinin önemli ölçüde azaldığını ve yeni tanıtımların bu dönemde azaldığını görüyoruz. 

Bu konuda size bütçe dostu bir tavsiyemiz var: Online varlığınızı geliştirmek için yepyeni bir web sitesine ihtiyacınız yok. Sitenizin sağlam bir yapısı varsa (temiz kod, hız, trafik vb.) ana sayfanızın yeniden tasarımı, bütçenizi aşmadan işletmeniz için harikalar yaratabilir.

İşletmeniz dijital dünyada nasıl daha rekabetçi olabilir?

Ana sayfa, çoğu web sitesi için anahtar açılış sayfasıdır. Bu nedenle online ortamda müşterilerinize ve ziyaretçilerinize en iyi yüzünüzü göstermeniz gerekir. Yani, web sitenizde içinize sinmeyen bir şeyler varsa ana sayfanızı yeniden tasarlatın! Birçok kullanıcı ilk olarak oraya girdiğinden, ana sayfa yeterince cazip değilse ve kullanıcıları sizin istediğiniz sayfalara yönlendirmiyorsa, ne kadar şaşırtıcı olursa olsun, zaman içerisinde etkisiz kalacağını göreceksiniz.

Ekonomik kriz, azalan harcamalar nedeniyle müşteriler için rekabeti çok daha şiddetli hale getirdiğinden, bu yöntemimiz her sektördeki işletmeler için oldukça uygun. Pazarlama bütçenizi minimumda tutmak ve tüm bu karmaşanın hızlı bir şekilde çözülmesini ummak iyi bir temenni olsa da rakiplerinizin bekleyeceğini düşünmüyoruz. 

Bu dönemde satış hacminin düştüğünün farkındayız ancak bunu işletmeniz için bir fırsata çevirmek de yine sizin elinizde. 

Ayrıca, ekonomi dengeli bir duruma gelmeye başladığında, insanların aklına ilk gelen şeyin sizin işletmeniz olduğunu bilmek çok daha güzel hissettirmez mi? Ancak beklemeyi tercih ederseniz bu gerçekleşmeyecek.

Şöyle özetleyebiliriz;

Ana sayfanızın yeniden tasarlanması, COVID-19 salgınının işletmeniz üzerindeki olumsuz etkisiyle savaşmanın harika bir yoludur. Bu küçük ama önemli değişiklik, tüm bir web sitesi yenilemesi için bütçeniz olmadığında veya sadece düşen satış gelirinin ortasında hızla hareket etmek istediğinizde mükemmel bir dengeleyicidir. Özellikle E-ticaret işletmeleri şu anda özellikle artan rekabetle karşı karşıya, bu nedenle şirketinize bir adım önde olma şansı verin.